НБА Топ 10: Блокови, забивања, Јокиќ и Дончиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпревари по кои на победи се радуваа Њујорк, Милвоки, Индијана, Сан Антонио, Мајами, Далас, Минесота и Денвер.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа и Лука Дончиќ и Никола Јокиќ.

Се вчитува...