НБА Топ 10: Брутални забивања на Ленард (ВИДЕО)

Изминатата вечер беа одигра два натпревари во најсилната кошаркарска лига по кои Атланта поведе против Филаделфија во полуфиналната серија со 1-0, додека „мајсторката“ помеѓу Клиперс и Далас му припадна на тимот од Ел-Еј.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Каваи Ленард кој беше вистински „терминатор“ на синоќешниот меч.

Се вчитува...