НБА Топ 10: Дончиќ и Јокиќ се „магионичари“ со топката (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни десет натпревари по кои на победи се радуваа Детроит, Филаделфија, Вашингтон, Бруклин, Торонто, Мемфис, Денвер, Минесота, Портланд и Њујорк.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Никола Јокиќ и Лука Дончиќ…

Се вчитува...