НБА Топ 10: Дончиќ погодува од каде сака (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 12 натпревари по кои на победи се радуваа Кливленд, Индијана, Феникс, Торонто, Вашингтон, Јута, Њујорк, Далас, Мајами, Клиперс, Денвер и Сакраменто.

Меѓу најубавите потези на вечерта место повторно имаше за Лука Дончиќ…

Се вчитува...