НБА Топ 10: Ентони Таунс со „постер“ за Зубац (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпревари по кои на победи се радуваа Атланта, Њујорк, Мајами, Шарлот, Хјустон, Торонто, Сакраменто и Клиперс.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и забивањето на Карл Ентони-Таунс над Ивица Зубац…

Се вчитува...