НБА Топ 10: Крис Пол како во најдобрите денови (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 11 натпревари по кои на победи се радуваа Детроит, Лејкерс, Филаделфија, Сан Антонио, Феникс, Торонто, Чикаго, Минесота, Њу Орлеанс, Денвер и Сакраменто.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Крис Пол кој потсети на своите најдобри денови…

Се вчитува...