НБА Топ 10: Леброн како Меџик, најубавиот потег во изведба на Дончиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни четири натпревари по кои Атланта и Бруклин поведоа со 3-1 против Њујорк, односно Бостон, додека Феникс и Клиперс ја изедначја серијата против Лејкерс и Далас на 2-2.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Леброн Џејмс и Лука Дончиќ.

Се вчитува...