НБА Топ 10: „Лоб-сити“ Далас во режија на Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Оклахома, Милвоки, Портланд, Бруклин, Минсесота, Далас.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и кошаркарот на Далас, Лука Дончиќ…

Се вчитува...