НБА Топ 10: „Лоб сити“ Денвер (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни пет натпревари по кои на победи се радуваа Денвер, Сакраменто, Торонто, Индијана и Феникс.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Никола Јокиќ и неговото додавање до Арон Гордрон за атрактивен „цепелин“.

Се вчитува...