НБА Топ 10: Монструозно забивање на Џеф Грин (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни седум натпревари по кои на победи се радуваа Шарлот, Бруклин, Мемфис, Вашингтон, Индијана, Атланта и Голден Стејт.

Најубавиот потег на вечерта му припадна на кошаркарот на Бруклин, Џеф Грин…

Се вчитува...