НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 11 натпревари по кои на победи се радуваа Њујорк, Бостон, Мајами, Орландо, Портланд, Атланта, Филаделфија, Далас, Денвер, Минесота и Голден Стејт.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа и Никола Јокиќ и Леброн Џејмс.

Се вчитува...