НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни три плеј-оф натпревари во кои со победите над Торонто, Њу Орлеанс и Јута, Филаделфија, Феникс и Далас се пласираа во четвртфиналето.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни забивања, но и блокови…

Се вчитува...