НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два плеј-оф натпревари по кои на победи се радуваа Бостон и Мемфис со што ги изедначија сериите против Милвоки, односно Голден Стејт.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа атрактивни блокови и забивања, а во центарот на вниманието беа Стеф Кари и Џа Морант.

Се вчитува...