НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два плеј-оф натпревари по кои на победи се радуваа Далас и Филаделфија со што ги изедначија конференциските полуфинални серии против Феникс, односно Мајами.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни забивања и блокови, а најубавиот потег му припадна на Лука Дончиќ…

Се вчитува...