НБА Топ 10: Неверојатниот Лука, „Ер“ Ел-Еј и скршениот зглоб на „џинот“ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни вторите четвртфинални натпревари по кои Бруклин и Далас поведоа со 2-0 против Бостон, односно Клиперс, додека Лејкерс изедначија на 1-1 против Феникс.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа Лука Дончиќ, Леброн Џејмс и Пол Џорџ…

Се вчитува...