НБА Топ 10: Неверојатниот Стеф Кари (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Лејкерс, Чикаго, Вашингтон, Бостон, Мемфис и Сан Антонио.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Стеф Кари со својот невоможен обиди кој заврши во кошот…

Се вчитува...