НБА Топ 10: Ништо не го спречува Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два плеј-оф натпревари по кои Мајами ја елиминираше Филаделфија, додека Далас се избори за „мајсторка“ против Феникс.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде Лука Дончиќ кој повторно беше енигма за противничката одбрана.

Се вчитува...