НБА Топ 10: Ноќ на атрактивни забивања и Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два плеј-оф натпревари по кои Феникс и Мајами поведоа со 2-0 во сериите против Далас, односно Филаделфија.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше за атрактивни забивања, а најубавиот потег на вечерта му припадна на Лука Дончиќ.

Десетте најубави потези на вечерта можете да ги погледнете ТУКА.

Се вчитува...