НБА Топ 10: Ноќ на атрактивни забивања и одлучувачки тројки (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Вашингтон, Феникс, Чикаго, Мемфис, Њу Орлеанс и Клиперс.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа атрактивни забивања и одлучувачки тројки.

Се вчитува...