НБА Топ 10: Ноќ на Лејкерс (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни три четвртфинални натпревари по кои Денвер и Лејкерс поведоа со 2-1, додека Милвоки со 3-0 е на чекор пред пласман во следната фаза.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, како и Јусуф Нуркиќ…

Се вчитува...