НБА Топ 10: Ноќ на забивања (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Бостон, Милвоки, Њу Орлеанс, Сан Антонио, Чикаго и Далас.

Најубавите потези на вечерта им припаднаа на „уништувачите на обрачите“…

Се вчитува...