НБА Топ 10: Ноќ на забивања (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни четири натпревари по кои Милвоки го завери своето место во полуфиналето, Портланд изедначи со 2-2 во серијата против Денвер, додека Филаделфија и Јута поведоа со 3-0 против Вашингтон, односно 2-1 против Мемфис.

Оваа ноќ во НБА лигата беше одбележаа со бројни забивања…

Се вчитува...