НБА Топ 10: Нова вечер и нова магија на Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Далас, Бостон, Филаделфија, Мемфис, Торонто и Голден Стејт.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Лука Дончиќ кој прво приреди фантастично додавање, а потоа погоди и со звукот на сирената.

Се вчитува...