НБА Топ 10: Нуркиќ, Јокиќ и „постер“ на Адебајо (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни десет натпревари по кои на победи се радуваа Орландо, Филаделфија, Бостон, Њујорк, Вашингтон, Мајами, Денер, Портланд, Феникс и Јута.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа Јусуф Нуркиќ, Никола Јокиќ, а убедливо најубавиот потег на вечерта е во режија на Бам Адебајо…

Се вчитува...