НБА Топ 10: Покушевски си поигра со Авдија (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни девет натпревари по кои на победа се радуваа Детроит, Чикаго, Голден Стејт, Сан Антонио, Мајами, Феникс, Вашингтон, Денвер и Јута.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Алексеј Покушевски…

Се вчитува...