НБА Топ 10: Танц на Дончиќ, монструозно забивање на Морант (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпревари по кои на победи се радуваа Филаделфија, Њујорк, Сан Антонио, Мемфис, Њу Орлеанс, Вашингтон, Голден Стејт и Феникс.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа и Лука Дончиќ и Џа Морант…

Се вчитува...