НБА Топ 10: ‘Танц’ на Ирвинг и Кари (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни седум натпревари по кои на победи се радуваа Атланта, Бруклин, Шарлот, Клиперс, Вашингтон, Голден Стејт и Мемфис.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа Кајри Ирвинг и Стеф Кари.

 

Се вчитува...