НБА Топ 10: „Циркус“ шут на Дончиќ за победа на Мавс (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 11 натпревари по кои на победи се радуваа Кливленд, Филаделфија, Торонто, Орландо, Клиперс, Њујорк, Индијана, Голден Стејт, Далас, Денвер и Вашингтон.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Лука Дончиќ кој со „циркус“ шут го реши натпреварот против Мемфис.

Се вчитува...