НБА Топ 5: Брутално забивање на Јанис (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два натпревари по кои Голден Стејт и Милвоки се пласираа во следната фаза од разигрувањето со победи над Денвер и Чикаго.

Меѓу најубавите потези на вечерта имаше место и за Јанис Адетокумпо кој одново беше енигма за кошаркарите на Чикаго.

Се вчитува...