НБА Топ 5: Доминација на Бруклин (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни три четвртфинални натпревари по кои Бруклин го осигура своето место во следната фаза од разигрувањето, додека Денвер и Феникс поведоа со 3-2 во сериите против Портланд, односно Феникс.

Меѓу најубавите потези се најдоа и Џејмс Харден и Дамиен Лилард.

Се вчитува...