НБА Топ 5: Дрејмонд Грин со најубав потег на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни четири натпревари по кои на победи се радуваа Голден Стејт, Бостон, Феникс и Милвоки.

Најубавиот потег на вечерта му припадна на кошаркарот на Голден Стејт, Дрејмонд Грин…

Се вчитува...