НБА Топ 5: „Ер“ Денвер во изведба на МВП Јокиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран само еден натпревар по кој до водство од 2-0 стигна Феникс во серијата против Денвер.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Никола Јокиќ…

Се вчитува...