НБА Топ 5: И Бејн може да погоди од логото (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два плеј-оф натпревари по кои на победи се радуваа Бостон кој ја изедначи серијата против Милвоки на 2-2, и Голден Стејт кој поведе против Мемфис со 3-1.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа и Ал Хорфорд и Дезмонд Бејн.

Се вчитува...