НБА Топ 5: Како Лука го „спакува“ Феникс (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни две плеј-оф „мајсторки“ по кои во конференциското финале се најдоа Далас и Бостон кои славеа во натпреварите против Феникс и Милвоки.

Меѓу најубавите потези на вечерта повторно се најде Лука Дончиќ…

Се вчитува...