НБА Топ 5: Крис Пол нема шанси со Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два плеј-оф натпревари по кои Мајами и Феникс поведоа со 3-2 во сериите против Филаделфија, односно Далас.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Лука Дончиќ, додека место имаше и за Џими Батлер.

Се вчитува...