НБА Топ 5: Луди забивања и „циркус“ шут (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одигран само еден полуфинален натпревар, овој пат од Источната конференција по која Бруклин успеа да го совлада Милвоки.

Меѓу најубавите пет потези од овој натпревар има четири брутални забивања и еден „циркус“ подогок…

Се вчитува...