НБА Топ 5: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран третиот натпревар од финалната серија во Источната конференција по која до водство од 2-1 стигнаа кошаркарите на Мајами.

Најубавите пет потези на вечерта ги отсликаа тешки обиди во изведба на Лаури и Браун, кому му припадна на и најубавиот потег на вечерта.

Се вчитува...