НБА Топ 5: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два натпревари по кои место во следната рунда од разигрувањето за титула местото го осигураа Феникс, односно Денвер.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Девин Букер и Крис Пол…

Се вчитува...