НБА Топ 5: Неверојатен „лет“ на Браун (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран петтиот натпревар од финалната серија во Источната конференција помеѓу Мајами и Бостон по кој „зелените“ се најдоа на победа од пласман во големото финале.

Најубавиот потег на вечерта му припадна на Џејлен Браун кој имаше неверојатно забивање над двајца противнички кошаркари.

Се вчитува...