НБА Топ 5: Ноќ на атрактивни забивања и блокови (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два плеј-оф натпревари по кои Милвоки поведе со 3-2 во серијата против Бостон, додека Мемфис со убедлива победа намали на 3-2 во серијата против Голден Стејт.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни забивања и блокови во избедба на Џејсон Тејтум и Дру Холидеј меѓу останатите.

Се вчитува...