НБА Топ 5: Проработе „врската“ Кампацо-Јокиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни вторите четвртфинални натпревари по кои Денвер ја изедначи серијата против Портланд, додека Милвоки поведе со 2-0 против Мајами.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и српскиот интернационалец Никола Јокиќ…

Се вчитува...