НБА Топ 5: Танц на Морант (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два четвртфинални дуели по кои Вашингтон намали на 3-1 во серијата против Филаделфија, додека Јута стигна до водство од 3-1 против Мемфис.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Џа Морант и Расел Вестбрук…

Се вчитува...