НБА Топ 5: Вечер на Стеф и Пул (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран првиот финален натпревар во западната конференција по која до водство стигна Голден Стејт.

Најубавите потези на вечерта ги отликаа тешки обиди во изведба на Стеф Кари и Џордан Пул.

Се вчитува...