НБА Топ 5: Вечер во знакот на Бостон (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран вториот финален натпревар од источната конференција по кој Бостон ја изедначи серијата против Мајами на 1-1.

Најубавите потези на вечерта им припаднаа на кошаркарите на Бостон, а се истакна и Маркус Смарт…

Се вчитува...