НБА Топ 10: Јанг стрелаше за победа на Атланта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни четири натпревари од разигрувањето за титула во кои Филаделфија, Феникс, Атланта и Мемфис стигнаа до водство од 1-0.

Најубавиот потег на колото му припадна на Тре Јанг кој со „флотер“ во последните секунди од мечот донесе победа за својот тим…

Се вчитува...