Не му е првпат: Јамал и лани ја реши Франција со прекрасен гол (ВИДЕО)

Ламин Јамал беше ѕвезда на вечерта во Минхен вчера. Шпанецот со прекрасен гол му донесе 1:1 на својот национален тим во дуелот со Франција. Младиот крилен напаѓач со прекрасен гол од 25 метри шутираше прецизно во голот на Мањон.

Сепак, ова не беше првпат Јамал да биде „кобен“ по Французите. Лани кога имаше 15 години, Јамал постигна гол за Шпанија до 17 години и тоа против Франција, и повторно прекрасен од истата позиција.

Се вчитува...