Неапол гори во чест на Марадона – Навивачите со последен поздрав за најдобриот (ВИДЕО)

Светот е во шок за прераната смрт на најдобриот фудаблер на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Навивачите на Наполи клуб во кој Диего прерасна во божество излегоа на улиците на Неапол како за последен пати бе се простиле од својот идол и херој.

Неапол гори и насекаде се пеат песни за Дон Диего.

Видеото погледнете го на следниот линк.

Се вчитува...