Некој го налути Салах – Тешки зборови од асот на Ливерпул

Најдобриот фудбалер на Ливерпул, Мохамед Салах, никогаш не бил незадоволен во последните четири години во клубот, а последната изјава сугерира на голем јаз што е создаден помеѓу раководството актуелниот шампион и првата ѕвезда на тимот.

Договорот на Салах на „Енфилд“ истекува во летото 2023 година, но сеуште не е познато што ќе се случи кога е во прашање неговата иднина во славниот англиски клуб. Ова е поткрепено со последната изјава на најдобриот египетски фудбалер, кој потврди дека не разговарал со никого во клубот за понатамошните чекори.

“Никој не ми зборува за новиот договор, така што не можам да кажам многу за тоа. Никој во клубот не ми зборува за ништо, па затоа не знам”, рече Салах пред камерите на ‘Скај Спорт’.

Незадоволството на Салах се совпадна со слабата форма на Ливерпул оваа сезона. Клубот, кој играше финале во последните три години и ја освои Лигата на шампионите и ја освои титулата во Премиерлигата, ќе биде задоволен од местото што ќе води во елитното натпреварување следната сезона.

Самиот настап на Салах не е како што беше во претходните сезони. Постојат навестувања дека нема одлична атмосфера во тимот, а се сеќаваме како Јирген Клоп го остави залудно на клупата во декември на гостувањето кај Кристал Палас.

Се вчитува...