Нема веќе дилеми – Роналдо во стартниот состав на Јунајтед на мечот со Њукасл (ФОТО)

Кристијано Роналдо ќе го има своето второ деби во дресот на Манчестер јунајтед на натпреварот против Њукасл во Премиерлигата. Тој по 12 години повторно се враќа на „Олд трафорд“, откако во својот прв мандат успеа да ги освои сите трофеи со клубот.

Натпреварот против Њукасл е со почеток во 16 часот.

 

 

Се вчитува...