Неверојатен гол-инстинкт – Кулушевски ја „начна“ Џенова (ВИДЕО)

Швеѓанецот со македонско потекло Дејан Кулушевски од меч во меч игра се подобро во дресот на актуелниот шампион на Италија, Јувентус. Тој на денешниот меч против Џенова на нашиот Горан Пандев уште во 2. минута донесе водство за „старата дама“. Кулушевски покажа неверојатен гол-инстинкт и уште на самиот старт донесе водство за тимот од Торино.

 

Се вчитува...